Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації
Субота, 20.01.2018, 12:46
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Підсумки роботи Білоцерківського районного територіального центру
надання соціальних послуг за 2016 рік
 
    Протягом 2016 року Білоцерківським районним територіальним центром надання соціальних послуг проводилась робота серед населення району по виявленню осіб, що потребують соціального обслуговування для надання їм необхідних соціальних послуг, а саме:
 - чисельність виявлених осіб, які потребували соціального обслуговування -2526 осіб, (за 2015рік – 2498) ; 
 - чисельність фактично обслуженого населення – 606 осіб; (в сільській місцевості -522 чол.; м.Узин – 84 чол.), (за 2016 рік – 613). 
Загальна кількість відділень у територіальному центрі - п’ять:
-    два відділення соціальної допомоги вдома обслужено - 418 ( в 2015 році – 422 чол.);
-    два відділення стаціонарного догляду постійного проживання – виявлено – 79 (в 2015 році – 78 чол.), обслужено – 40 (в 2015 році – 41чол.);
-    відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – виявлено та обслужено 740 осіб, (в 2015 році – 780 чол.).
    В районі майже третина населення це люди похилого віку, які потребують постійного догляду, та не всі вони мають рідних, які б подбали про їхню старість. Аби вберегти від самотності та зігріти стареньких теплом і турботою, в районі функціонують два відділення стаціонарного догляду постійного проживання сіл Озерне та Іванівка, в яких утримується 30 одиноких людей похилого віку, їм цілодобово надається комплекс соціальних послуг. 
Серед проживаючих у стаціонарних відділеннях постійного проживання 12 інвалідів.
Обслуговуючий персонал все робить для формування гідних умов життя, аби ніхто не почувався забутим чи залишеним наодинці зі своїми проблемами. 
Напередодні в районі виникла потреба у створенні стаціонарного відділення постійного проживання для бездомних осіб, які мають дітей, але в силу різних причин залишились без житла. На балансі установи є двохповерхове житлове приміщення, загальною площею 392 кв.м. Після реконструкції системи опалення, санвузлів, ванних кімнат стане можливим утримувати в зазначеному приміщенні до 50 бездомних осіб.
    В населених пунктах району працює 59 соціальних робітників, середня завантаженість на одного робітника складає 10 одиноких непрацездатних громадян. Усі соціальні робітники забезпечені велосипедами, що істотно заощаджує час і полегшує доставку продуктів і господарських товарів підопічним.
Щодня, а також у вихідні та святкові дні, робітники терцентру постійно тримали в колі зору життя одиноких обездолених громадян, завжди приходили на допомогу, підтримували у важку хвилину та розділяли радість.
Щомісячно здійснюється контроль якості надання соціальних послуг соціальними робітниками, який організовують завідуючі відділенням соціальної допомоги вдома. За звітний період складено 24 акти перевірок. Основна маса соціальних робітників якісно, вчасно та в повному обсязі, як встановлено перевірками, надають соціальні послуги.
    Колектив Білоцерківського районного територіального центру надання соціальних послуг за звітний період працював над підвищенням якості надання соціальних послуг, забезпеченням ефективного використання ресурсів, оптимізацією діяльності структурних підрозділів на всіх етапах процесу надання соціальних послуг. Більшість соціальних робітників успішно забезпечували якісне обслуговування одиноких непрацездатних громадян, здійснювали пошук шляхів удосконалення форм і методів роботи з соціально незахищеними категоріями населення. 
При проведенні моніторингу та оцінки якості соціальних послуг комісійно було установлено, що соціальні робітники забезпечували під час надання соціальних послуг – адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, професійність, повагу гідності отримувача. Під час анкетування та опитування одиноких громадян було отримано як письмові так і усні подяки. Платних соціальних послуг було надано 1609 штук на загальну суму 39тис.грн., що на 10% більше ніж в 2015 році.
     На протязі 2016 року упроваджено в установі Держстандарт соціальної послуги вдома (наказ Мінсоцполітики від 13.11.2013 №760) переглянуто 62% договорів, а також Держстандарт стаціонарного догляду за особами які втратили здатність до самообслуговування (наказ Мінсоцполітики від 29.02.2016 №198) переглянуто 100% договорів.
62 підопічних, які перебувають на обслуговуванні, отримали від сільгосппідприємств благодійної натуральної допомоги продуктами харчування на загальну суму – 9779 грн., 290 підопічних отримали грошову допомогу на загальну суму – 152800 грн., 384 підопічних отримали благодійну натуральну допомогу на загальну суму 8448 грн., а відділення стаціонарного догляду отримали товарів першої необхідності на загальну суму - 30811 грн., на розрахунковий рахунок територіального центру надійшло 500 грн.
    Не стояли наші працівники в стороні від процесу розбудови сучасних Збройних сил України. На реформування армії працівники установи за рік перерахували військового збору – 42471 грн., крім того було зроблено благодійний внесок для потреб воїнів АТО в сумі 4900 грн.
      Стан з формуванням електронної та паперової бази даних щодо надання соціальних послуг задовільний, але комп’ютерна техніка потребує оновлення.
Програмний комплекс «Моніторинг стану соціального захисту населення» відсутній.
Загальна характеристика матеріально-технічної бази територіального центру задовільна. 
За звітний період проведено 6 наради по удосконаленню діяльності територіального центру щодо надання соціальних послуг, прийнято 12 рішень на виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 №904 «Про затвердження методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг».
     В 2016 році отримано 86 довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про відсутність (наявність) укладеного договору довічного утримання (догляду).
     Головним підсумком роботи по наданню соціальних послуг у районі є точне виконання Законодавства України щодо соціальної політики держави, попри постійно зростаючій економічній нестабільності.
 
 
                                                                                                                                                                                                               Директор    
 В.М.Горовий
 
 
Меню сайту
Календар
Архів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання