Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації
Субота, 20.01.2018, 12:34
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПІЛЬГИ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ

Правові засади


Пільги учасникам бойових дій можуть визначатися одночасно кількома законами. Наприклад, якщо особа є військовослужбовцем та отримала статус УБД (учасник бойових дій), то певні пільги визначаються законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про боротьбу з тероризмом». Якщо виникають колізії між законами, особа може за власним бажанням обрати, положеннями якого з названих вище законів користуватися для отримання пільги. Крім того, додаткові або підвищені пільги можуть бути передбачені актами місцевих органів влади.
Де оформити пільги
Обов’язок з оформлення та надання встановлених законодавством пільг та компенсацій учасникам бойових дій/бійцям АТО покладено на:
-    органи соціального захисту населення;
-    військові комісаріати; 
-    підприємства, установи та організації відповідно до їх компетенції 
Які документі потрібні (окрім них можуть знадобитися ще якісь документи конкретно для отримання певної пільги (див. далі)).
• Паспорти (оригінал і копія) заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги (дружина, чоловік, неповнолітні діти). 
• Свідоцтво про народження неповнолітніх дітей. 
• Оригінал і копія ідентифікаційного номера заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги. 
• Довідка про склад сім’ї. 
• Оригінал і копія посвідчення УБД, пенсійного посвідчення (за його наявності) чи іншого документа, на підставі якого надаються пільги, визначеного додатком до постанови КМУ від 16.02.1994 р. № 94. 

 

Житлово-комунальні послуги


Склад пільг


• 75 % знижка на квартплату;
• 75 % знижка плати за житлово-комунальні послуги;
• 75 % знижка вартості палива (в межах норм, встановлених
для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках,
що не мають центрального опалення) і скрапленого балонного
газу для побутових потреб у межах середніх норм споживання.

Кому надаються


Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунку плати за опалення:

21 кв. м на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім’ю). Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання (постанова КМУ від 09.12.1999 р. № 2246), Правил користування електричною енергією для населення (постанова КМУ від 26.07.1999 р. № 1357) та Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної води і водовідведення (постанова КМУ від 21.07.2005 р. № 630) громадяни реалізують право на пільги з дня подання відповідної заяви постачальникам послуг.

Як отримати пільгу на житлово-комунальні послуги


1.    Звернутися до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків із Пакетом документів 5.2. При собі мати оригінали зазначених документів. За необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання.
2.    Звернутися до постачальника/надавача відповідних послуг (міськенерго, міськгаз тощо) із заявою про оформлення пільги, Пакетом документів 5.2, квитанціями (розрахунковими книжками) про сплату за послуги (електроенергія, газ, вода), показаннями лічильника та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності). При собі мати оригінали зазначених документів.
3.    Отримати позитивне рішення організації – постачальника відповідних послуг (позначку в договорі) та внести зміни у відповідні нарахування.

ВАЖЛИВО!

Пакет документів:
• копія посвідчення учасника бойових дій;
• копія паспорта;
• копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
• копія довідки про склад сім’ї з ЖЕО;
• копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей
   пільговика.

 

Послуги зв’язку

Склад пільг

• Встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 % тарифів вартості основних та 50 % – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 % затверджених тарифів.

Пільга щодо абонементної плати за користування телефоном надається за умови перейменування абонемента на особу, яка має право на пільги.
Як отримати пільгу на послуги зв’язку.

1.    Звернутися до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків із Пакетом документів 5.3. При собі мати оригінали зазначених документів. За необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання.
2.    Звернутися до постачальника/ надавача послуг зв’язку (вузол зв’язку тощо) із заявою про оформлення пільги, Пакетом документів 5.3, квитанціями про сплату за послуги звязку та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності). При собі мати оригінали зазначених документів.
3.    Отримати позитивне рішення організації – постачальника відповідних послуг (позначку в договорі) та внести зміни у відповідні нарахування.

ВАЖЛИВО!

Пакет документів:

• копія посвідчення учасника
• бойових дій;
• копія паспорта;
• копія довідки про присвоєння
   ідентифікаційного номера.

 

Грошова допомога

Склад пільг

• Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України (у 2015 році – 875 гривень). 

Виплата разової грошової допомоги проводиться управлінням праці та соціального захисту населення щорічно до 5 травня через поштові відділення зв’язку за місцем проживання одержувача або через установи уповноважених банків. Для цього подавати будь-які документи не потрібно. Органи соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани війни перебувають на обліку, самі формують списки ветеранів війни.

 

Транспортні послуги

Склад пільг

• Безплатний проїзд усіма видами міського і приміського пасажирського транспорту та автобусами приміських, міжміських та міжобласних маршрутів незалежно від відстані та місця проживання. 
• Безплатний проїзд один раз на два роки (туди й назад) усіма видами міжміського транспорту або проїзд один раз на рік (туди й назад) вказаними видами транспорту з 50 % знижкою.

Правові підстави

Для учасників бойових дій документом, що посвідчує право на безоплатний проїзд,
є посвідчення учасника бойових дій з написом «Посвідчення учасника бойових дій» та лист
талонів на проїзд міжміським транспортом.
Для здійснення права на безплатний проїзд один раз на два роки (туди й назад) усіма видами між-
міського транспорту або на проїзд один раз на рік (туди й назад) вказаними видами транспорту
з 50 % знижкою УБД повинен разом із посвідченням учасника бойових дій пред’явити у касах транс-
портних підприємств лист талонів на право одержання ветеранами війни проїзних документів.
Постановою КМУ від 12.05.1994 р. № 302 визначено, що листи талонів на право одержання
ветеранами війни проїзних документів безоплатно і з 50 % знижкою їх вартості видають:
-    учасникам бойових дій – органи Міноборони, МВС, МНС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки,
ДПтС, Управління державної охорони, Держспецтрансслужби за місцем реєстрації учасника
бойових дій;
-    інвалідам війни, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни –
органи праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Листи талонів на пільговий проїзд видаються при пред’явленні пільгового посвідчення особи
та поверненні раніше отриманого бланку талонів. Талони і квитки без посвідчення про право
на пільги недійсні. Талони можуть бути використані для проїзду тільки протягом зазначеного
у них року.

ВАЖЛИВО!

У разі втрати талони й квитки не поновлюються. Квиток, виданий за пільговими талонами, заміні або передачі іншим особам не підлягає.

 

Переваги, пов’язані з трудовою діяльністю

Склад пільг

• Використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік.
• Переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації.


ВАЖЛИВО!

Для того, щоб скористатись цим видом пільг, необхідно надати до відділу кадрів копію посвідчення УБД.

 

Забезпечення житлом

Склад пільг

• Першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов. 
• Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.

Питання розподілу й надання житлових приміщень регулюється Житловим кодексом Української РСР (зі змінами та доповненнями) та Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Українській РСР, затвердженими постановою Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 11.12.1984 р. № 470. Норма жилої площі, на отримання якої має право особа, становить 13,65 кв. м на одну особу, тобто на кожного члена сім’ї (ст. 47 Житлового кодексу УРСР), але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті. Ця норма може бути перевищена, якщо, наприклад, житлове приміщення – це однокімнатна квартира або воно призначене для осіб різної статі. 
У Державному бюджеті України на 2015 рік передбачено виділення коштів для забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в АТО та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок. 
Відповідно до Житлового кодексу та зазначених Правил громадянам, які перебувають на квартирному обліку, житлові приміщення надаються у порядку черговості. Житлова черга розподіляється на загальну, першочергову та позачергову. 
Учасники бойовий дій, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на першочергове отримання житла. Тобто для отримання житла учасник бойових дій повинен належати до однієї з категорій «осіб, що потребують поліпшення житлових умов». При цьому, якщо такий учасник бойових дій дістав поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, то він першочергово забезпечується жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.

Учасник бойових дій є таким, що потребує поліпшення житлових умов, якщо він: 
-    забезпечений жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчими комітетами обласних, Київської міської ради (наприклад, у м. Київ – 7,5 кв. м на людину, Харків – 5,5 кв. м, Львів – 5 кв. м, Суми – 6 кв. м); 
-    проживає у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам (встановлюється інженерно- технічними працівниками ЖЕО за участю представників громадськості та підтверджується: актом обстеження стану жилого будинку з відповідним висновком, технічним паспортом жилого будинку з даними про його фізичну зношеність, висновком проектної або науково-дослідної організації (за необхідності) щодо технічного стану будинку (приміщення) та про неможливість (недоцільність) проведення капремонту, висновком органу або закладу санітарно-епідеміологічної служби щодо відповідності жилого будинку (жилого приміщення) санітарним вимогам); 
-    хворіє на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не може проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї. Перелік захворювань визначено Додатком 1 до наказу Міністерства охорони здоров’я УРСР від 08.02.1985 р. № 52;
-    проживає за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;
-    проживає не менш ніж 5 років за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності; 
-    проживає у гуртожитку; 
-    які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі, старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати); 
-    проживає у комунальній чи невпорядкованій стосовно умов даного населеного пункту квартирі.

Як отримати житло учаснику бойових дій

1.    Звернутися до місцевих органів влади (виконкомів сільських, селищних, міських рад) із заявою щодо взяття на квартирний облік, у якій зазначити про право першочергового одержання жилих приміщень. До заяви повинні додаватися такі документи (перелік орієнтовний): 
-    копія паспортів всіх повнолітніх членів сім’ї, які стають на квартоблік; 
-    копія свідоцтва про одруження або про розірвання шлюбу; 
-    копії свідоцтв про народження дітей; 
-    довідка ЖЕО про склад сім’ї; 
-    довідка з місця роботи (місце роботи, займана посада); 
-    копія посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни; 
-    якщо хтось із членів сім’ї, який виявив бажання стати на квартирний облік, мав чи має квартиру або будинок, що належить йому на праві приватної власності, – копія правовстановлюючого документа (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування тощо);
-     у разі проживання у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам, – довідка (виписка з рішення виконавчого комітету місцевої ради) про невідповідність жилого приміщення встановленим санітарним і технічним вимогам; 
-    у разі проживання за договором піднайму жилого приміщення – копія договору піднайму між основним наймачем і піднаймачем, засвідчена в ЖЕО; 
-    у разі наявної тяжкої форми хронічного захворювання (згідно із затвердженим переліком) – оригінал медичного висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).
2.    Отримати рішення щодо взяття на квартирний облік, яке повинно бути винесене у місячний строк з дня подання особою всіх необхідних документів.
3.    Дочекатися своєї черги серед осіб, що мають право на першочергове отримання житла (не більш ніж 2 роки для учасника бойових дій, який дістав поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях).
4.    Отримати ордер на жиле приміщення. Житло надається у безстрокове користування.
 
ВАЖЛИВО! 

Інваліди війни мають право на позачергове одержання житла.

 

Відведення земельних ділянок

Склад пільг

Першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва регулюється п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ст. 118 Земельного кодексу України. УБД можуть безоплатно отримувати земельні ділянки в такому розмірі:
для ведення садівництва –
• не більше 0,12 гектара;
• для будівництва і обслуговування
жилого будинку, господарських будівель
і споруд (присадибна ділянка)
у селах – не більше 0,25 гектара,
в селищах – не більше 0,15 гектара,
в містах – не більше 0,10 гектара.

Хто виділяє земельні ділянки

Для реалізації права на безоплатне отримання земельної ділянки учасникам бойових дій потрібно звертатись до органів влади (далі – уповноважений орган) відповідно до приналежності ділянок: 
-    для отримання ділянок з земель комунальної власності – до сільських, селищних, міських рад;
-    для отримання ділянок з земель державної власності – до районних держадміністрацій; 
-    для отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування для всіх потреб – до Центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин (його територіальних органів) (Державне агентство земельних ресурсів України).

Як отримати земельну ділянку
1.    Звернутись до уповноваженого органу (згідно з приналежністю обраної ділянки) та подати такі документи: 
-    клопотання довільної форми, в якому зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри; 
-    графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;
-    погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб); 
-    копія посвідчення УБД, або копія довідки про участь в АТО, або витяг з наказу; 
-    копія паспорта; 
-    копія ідентифікаційного номера. 
2.    Уповноважений орган (до якого подано клопотання) приймає у місячний строк рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. 
3.    У випадку відмови – оскаржуємо у суді і все ж таки отримуємо дозвіл (див. крок 2).
4.    Розробляється проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки – на замовлення УБД суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом (див. «Хто розробник землеустрою»), у строки, що обумовлюються угодою сторін. 
5.    У строк до 10 днів проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується з територіальним органом Держземагентства України; у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, – також із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури; якщо місто не входить до території певного району – із виконавчим органом міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, – зі структурним підрозділом обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.
6.    Реєструємо у строк до 14 днів та вносимо дані про земельну ділянку в систему Державного земельного кадастру в територіальному відділі/управлінні Держземагентства України за місцем розташування земельної ділянки, про що надається витяг з Кадастру.
7.    У двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи) відповідний уповноважений орган приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. 
8.    Проводимо державну реєстрацію права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Хто розробник землеустрою

Щоб переконатися, що суб’єкт господарювання, який отримав замовлення на розробку проекту 
землеустрою, є легальним розробником документації із землеустрою, необхідно на офіційному веб-
сайті Держземагентства України (http://land.gov.ua) знайти розділ «Ліцензування та сертифікація» та 
зайти у Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників й пересвідчитися, чи 
працюють у складі такого суб’єкта господарювання два сертифіковані інженери- землевпорядники 
(якщо розробником документації із землеустрою є юридична особа) або чи є відомості про фізичну 
особу – підприємця у цьому реєстрі.

ВАЖЛИВО!

Тут зазначено лише основні кроки щодо реалізації пільги на отримання земельної ділянки та органи, до яких слід звертатись. Для подання відповідного пакета документів на кожному етапі слід звертатись до відповідного органу, який повинен надавати перелік документів.

 

Одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житла

Склад пільг

• Одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва.

Кредитування будівництва житла, передбачене для військовослужбовців

Військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше та потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання кредитів на індивідуальне житлове будівництво або придбання приватного жилого будинку (квартири) на строк до 20 років з погашенням загальної суми та відсоткових ставок за кредитами за рахунок коштів, призначених у державному бюджеті. 
Зазначений кредит надається військовослужбовцю тільки один раз протягом усього часу проходження ним військової служби (ч. 7 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»). Порядок виплати встановлено постановою КМУ від 28.01.2004 р. № 88. 
Також у разі загибелі (смерті) позичальника (одного з членів сім’ї позичальника) – військовослужбовця, що настала під час проходження ним військової служби у період проведення АТО, за рахунок бюджетних коштів погашається вся сума зобов’язань за (пільговим) кредитом, що існувала на момент його загибелі (смерті) (п. 301 Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, затвердженого постановою КМУ від 29.05.2001 р. № 584).

Правові підстави

Позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. На жаль, такий порядок на сьогодні не працює на практиці.

 

Медичне обслуговування

Склад пільг

• Безплатне одержання ліків за рецептами лікарів. 
• Першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів). 
• Безоплатне щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або компенсація вартості     
   такого лікування. 
• Щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів. 
• Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова    
   госпіталізація.

Безплатне одержання ліків

Для безоплатного отримання лікарських засобів необхідно звернутись до державної аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, та пред’явити посвідчення УБД та рецепт лікаря. Якщо особа обслуговується у відомчому медичному закладі, то отримати ліки можна в аптеках, закріплених за таким закладом. Постанова КМУ від 17.08.1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» передбачає безоплатний або пільговий відпуск ліків за рецептами у разі амбулаторного лікування та визначає категорії населення, які мають право на такі пільги, та категорії захворювань, на які поширюються такі пільги. До однієї з категорій, якій у разі амбулаторного лікування ліки відпускаються безоплатно, належать, зокрема, особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Перелік захворювань, за наявності яких надаються лікарські засоби, визначений постановою КМУ від 05.09.1996 р. № 1071.

Безплатне першочергове зубопротезування

Для того, щоб скористатися пільгою з першочергового безплатного зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів), потрібно в державному закладі охорони здоров’я пред’явити посвідчення УБД.


Щорічне медичне обстеження і диспансеризація

Для того, щоб проходити щорічне медичне обстеження і диспансеризацію із залученням необхідних спеціалістів, потрібно в державному закладі охорони здоров’я пред’явити посвідчення УБД.


Першочергове обслуговування та госпіталізація


Першочергове обслуговування УБД у лікувально-профілактичних закладах, аптеках здійснюється незалежно від форми власності (державних чи приватних). Для реалізації зазначеної пільги необхідно пред’явити посвідчення УБД.

Безоплатне щорічне санаторно-курортне лікування

УБД мають право на: безоплатне забезпечення санаторно- курортним лікуванням; одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженого постановою КМУ від 22.02.2006 р. № 187, УБД мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого придбані за рахунок коштів державного бюджету. Для того, щоб скористатись цією пільгою, УБД повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку для санаторно-курортного лікування в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах міських рад. За загальним правилом УБД забезпечуються путівками щороку. Компенсація вартості самостійного санаторно- курортного лікування УБД, учасникам війни виплачується за їх бажанням у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не більше ніж середня вартість санаторно- курортної путівки, визначена відповідно до порядку, встановленого постановою КМУ від 17.06.2004 р. № 785.

Як отримати пільгу з безоплатного щорічного санаторно-курортного лікування.

1.    Отримати довідку за формою 070/о у тій лікувальній установі, де УБД проходив лікування.
2.    Стати на облік у місцевому органі соціального захисту населення за місцем проживання, звернувшись туди із такими документами: паспорт; посвідчення УБД; медична довідка за формою 070/о.
3.    Щороку використовувати пільгу.

ВАЖЛИВО!
Для отримання права на пільгу щодо санаторно-курортного лікування потрібна медична довідка за формою 070/о. Ця довідка згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2012 р. № 110 надається всіма закладами охорони здоров’я на підставі рішення санаторно-курортної відбіркової комісії або лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК).

Меню сайту
Календар
Архів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання